Slavnostní zahájení projektu „Krůček po krůčku do sousední země“

Slavnostní zahájení projektu „Krůček po krůčku do sousední země“ 21. 3. 2012

Dne 20. března 2012 se v Měšťanské besedě v Plzni uskutečnilo slavnostní zahájení nového projektu česko-německé spolupráce "Krůček po krůčku do sousední země", který plynule navazuje na předcházející projekt "Odmalička-Von klein auf. Česko-německá spolupráce předškolních zařízení". Nový projekt tak rozšíří …

Dne 20. března 2012 se v Měšťanské besedě v Plzni uskutečnilo slavnostní zahájení nového projektu česko-německé spolupráce "Krůček po krůčku do sousední země", který plynule navazuje na předcházející projekt "Odmalička-Von klein auf. Česko-německá spolupráce předškolních zařízení". Nový projekt tak rozšíří svou působnost na větší cílovou skupinu dětí ve věku od 3 do 8 let a větší územní celky.

Projekt "Krůček po krůčku do sousední země", který realizují Koordinační centra česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni a Regensburgu, bude i nadále podporovat přeshraniční spolupráci podél celé česko-německé hranice. Kromě předškolních zařízení bude nově oslovovat také 1. a 2. třídy základních škol, školní družiny, organizace a sdružení pracující s dětmi ve věku od 3 do 8 let. Na území České republiky pak rozšíří svoji působnost do oblasti celého Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. Na území Německa se rozšíření týká 1. a 2. řady okresů.

Slavnostní akci zahájil svým proslovem prorektor Západočeské univerzity v Plzni Prof. nzw. Doc. JuDr. Karel Klíma, CSc., hosty za německou stranu přivítal prezident Bavorského kruhu mládeže pan Matthias Fack. Během programu vystoupili se svými proslovy ředitelé obou kanceláří Tandemu a byl prezentován nový projekt realizovaný v letech 2012 – 2014. Zároveň byl celý projekt symbolicky zahájen a doplněn i vystoupením dětí ze ZUŠ v Třemošné.

Tisková zpráva z 21. března 2012

Menu

Koordinační centrum
česko-německých výměn
mládeže TANDEM

Riegrova 17
306 14 Plzeň

tel.: +420 377 634 755
fax: +420 377 634 752

e-mail:
krucekpokrucku@tandem.adam.cz