Publikace „Projekt jako stavebnice“

Publikace „Projekt jako stavebnice“ 17. 10. 2012

V srpnu 2012 vyšla  publikace „Projekt jako stavebnice“, která se zaměřuje na přeshraniční spolupráci mateřských a základních škol, školních družin, sdružení a organizací pracujících s dětmi a mládeží. Publikace má podobu praktického pořadače s celou řadou  tipů, jak iniciovat a zpestřit …

V srpnu 2012 vyšla  publikace „Projekt jako stavebnice“, která se zaměřuje na přeshraniční spolupráci mateřských a základních škol, školních družin, sdružení a organizací pracujících s dětmi a mládeží. Publikace má podobu praktického pořadače s celou řadou  tipů, jak iniciovat a zpestřit česko-německé projekty.

Jednotlivé nápady, které  připravili a vyzkoušeli  zkušení pedagogové z obou zemí, jsou v publikaci představeny ve čtyřech tematických celcích:  „Němčina jako jazyk sousední země“, „Sousední země Německo“, „Setkání“ a „Organizace projektu“. Široké spektrum česko-německé spolupráce pro věkovou skupinu dětí od 3 do 8 let je zachyceno v 43 projektových modulech a sahá od tipů k navázání spolupráce se zařízením v sousední zemi přes nápady k setkávání až po konkrétní návody na jazykové aktivity a organizaci bilaterálních projektů.

Tato publikace má sloužit učitelům a učitelkám, vychovatelům a vychovatelkám, vedoucím zájmových kroužků a dalším zájemcům, kteří pracují s dětmi ve věku od 3 do 8 let, jako zdroj informací a inspirace pro vlastní přeshraniční projekty. Navíc slouží jako základní  pracovní materiál pro Tandemem vyškolené „Vyslance ze sousední země“, kteří v letech 2012–2014 navštěvují česká a německá zařízení.

V rámci projektu „Krůček po krůčku do sousední země“  je tato praktická  příručka průběžně doplňována o další moduly, které jsou zdarma ke stažení zde

Tištěná publikace "Projekt jako stavebnice" byla rozebrána, ale níže je možné si stáhnout její elektronickou verzi. 

Česká verze ke stažení: Projekt jako stavebnice

Německá verze ke stažení: Publikation Projektbausteine

Menu

Koordinační centrum
česko-německých výměn
mládeže TANDEM

Riegrova 17
306 14 Plzeň

tel.: +420 377 634 755
fax: +420 377 634 752

e-mail:
krucekpokrucku@tandem.adam.cz