Nový projekt Sousední světy-Nachbarwelten

Nový projekt Sousední světy-Nachbarwelten 4. 1. 2017

V letošním roce zahájila Koordinační centra česko-německé výměny mládeže Plzeň a Regensburg společný nový projekt v předškolní oblasti s názvem „Sousední světy-Nachbarwelten“. Česko-německé jazykové a mediální projekty pro děti od 3 do 8 let.

Projekt navazuje na úspěšný Krůček po krůčku do sousední země, z něhož přebírá řadu osvědčených prvků, zároveň ale přichází s mnoha novinkami. Nabídka je určena mateřským školám, školním družinám, 1. a 2. třídám základních škol a dalším organizacím a spolkům, které pracují s dětmi ve věku od 3 do 8 let podél celé česko-německé hranice.

Hlavním úkolem projektu je zprostředkovat dětem hravou formou informace o sousední zemi a jejím jazyku a to především prostřednictvím tzv. medinautů. Jedná se o Tandemem vyškolené pracovníky, kteří rádi pracují s dětmi, znají sousední zemi, ovládají její jazyk a především se nebojí ve vzdělávání využívat nejrůznější média a moderní technologie. Medinauti budou vysíláni přímo do jednotlivých zařízení, kde budou poskytovat první kontakt s cizím jazykem a pomocí mediálně-pedagogických aktivit pomáhat při přiblížení každodenního života a kultury sousední země. 

Medinaut může každé přihlášené zařízení navštívit až 8 krát (jedná se o půldenní návštěvy), přičemž minimální počet jsou 4 návštěvy. Konkrétní program je možné přizpůsobit potřebám a možnostem daného zařízení. Inspiraci najdete v připravované projektové publikaci Ukážu ti svůj svět nebo v publikaci z minulého projektu Projekt jako stavebnice

Více informací o projektu najdete na jeho webových stránkách www.sousednisvety.info

Projekt Sousední světy – Nachbarwelten je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

                                 

Menu

Koordinační centrum
česko-německých výměn
mládeže TANDEM

Riegrova 17
306 14 Plzeň

tel.: +420 377 634 755
fax: +420 377 634 752

e-mail:
krucekpokrucku@tandem.adam.cz