Můj česko–německý jazykový a mediální projekt

Můj česko–německý jazykový a mediální projekt 27. 6. 2018

Plánujete spolupráci s německou školkou a nevíte jak na to? Chcete začít s kroužkem němčiny nebo s používáním médií? Přijeďte na náš seminář, který se koná 20.-22. 9. 2018 v německém Hofu.

Dozvíte se spoustu zajímavostí o česko-německých projektech Tandemu, jak získat finance na česko-německou spolupráci nebo najít partnerské zařízení za hranicemi. Čekají Vás také dva zajímavé workshopy, kde se naučíte principy jazykové animace a vytvoříte si vlastní mediální projekt. Po celé tři dny si budete moci vyměňovat své zkušenosti s kolegyněmi z České republiky i z Německa.
 
Seminář je určen pro učitele mateřských a základních škol, školních družin a další, kteří pracují s dětmi ve věku od 3 do 8 let a chtějí ve svých zařízeních uskutečnit česko-německé jazykové a mediální projekty.
V praktických workshopech se pod vedením zkušeného jazykového animátora Tandemu blíže seznámíte s metodou jazykové animace pro nejmenší děti a vyzkoušíte si aktivity, které se během realizace projektové nabídky při seznamování dětí se sousedním jazykem osvědčily. Referentka z Mediálního centra pro mládež T1 Horní Falcko Vás uvede do tématu mediální pedagogiky u dětí od 3 do 8 let a pod jejím vedením získáte informace, podněty a praktické dovednosti k přípravě a realizaci audioprojektu, který můžete s dětmi uskutečnit ve vlastním zařízení. Pod metodickým vedením projektových pracovnic si vyzkoušíte přípravu vlastního jazykového a mediální projektu, k dispozici bude i odborná literatura a publikace s tipy na další jazykové a mediální projekty.
 
Místo konání:                   Hotel Strauss, Bismarckstr. 31, 95028 Hof/Seele
Odpovědné osoby:        Eva Danielová, Ulrike Fügl
Účastníci:                         10 z ČR a 10 z SRN
Cena:                                zdarma
Poznámka:                     Akce se koná v českém a německém jazyce a bude simultánně tlumočena.
 
Přihlásit se můžete do 3. 9. 2018 zde. Program naleznete zde.
 
Více informací k připravované akci i k projektu Vám poskytnou pedagogické pracovnice Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem Plzeň na tel.: +420 377 631 490, email: sousednisvety@tandem-org.cz. Najdete je také na projektovém webu www.sousednisvety.info.
 
Menu

Koordinační centrum
česko-německých výměn
mládeže TANDEM

Riegrova 17
306 14 Plzeň

tel.: +420 377 634 755
fax: +420 377 634 752

e-mail:
krucekpokrucku@tandem.adam.cz